Kompletní péče o chrup

  • Prevence a hygiena.kontaktujte
  • Záchovná a estetická stomatologie.
  • Endodoncie.
  • Implantologie a protetická rekonstrukce.
  • Parodontologie.

KontaktTelefon
+420 377 953 353
+420 603 217 417

Email
jiri@rohla.cz

Adresa Jíří Rohla

Revoluční 692
Třemošná
330 11

Ukázat na mapě

Darujte krásný úsměv


Dárkový poukaz

Poskytovaná péče

Prevence a hygiena

MUDr. Zuzana OtradovcováVíte o tom, že zubní kaz můžete mít, aniž byste cítili bolest? Ta se totiž objevuje až ve chvíli, kdy je zubní kaz v pokročilejším stádiu a jeho odstranění je komplikovanější. Problémům můžete předejít pečlivou hygienou dutiny ústní a pravidelnými preventivními prohlídkami. Včasné ošetření zubního kazu je mnohem šetrnější a efektivnější.

Dentální hygiena je obor, díky kterému se zubní lékař může plně věnovat své odborné specializaci. Odstraňováním zubního plaku a kamene se zabývá dentální hygienistka, která Vám navíc poradí, jak o zuby správně pečovat doma. Domácí péče ovšem nestačí. Čas od času je zapotřebí zuby vyčistit u specialisty, aby Vaše zuby byly dlouhodobě zdravé a krásné. Součástí práce dentální hygienistky je také šetrné a účinné bělení zubů.

Záchovná stomatologie

Pokud je zub postižený kazem nebo úrazem, přichází na řadu záchovná stomatologie. Když není zasažen nervový systém zubu, je možné tyto problémy řešit plombou (výplní), a to bílou (fotokompozitní), nebo amalgámovou – optimální řešení se volí individuálně, podle přání pacienta a s ohledem na zdravotní specifika.

Estetická stomatologie

Na estetiku chrupu je kladen stále větší důraz . Moderní materiály a technologie v rukách specialistů Vám vrátí chuť se usmívat. Staré amalgámové výplně je možno nahradit estetickými výplněmi. Do tohoto oboru patří i již zmiňované bělení zubů a lepení zubních šperků . Změnu barvy a tvaru zubů v předním úseku lze též řešit estetickými keramickými fasetami.

Endodoncie

MUDr. Karel RadaPři závažnějším poškození zubu, kdy dochází k zasažení nervového systému zubu, je nutná léčba kořenových kanálků. K léčbě využíváme moderní přístroje a postupy, které Vám zaručují spolehlivé odstranění problému a následné upravení zubu pro jeho další, bezbolestné používání. V našem týmu stomatologů máme zástupce České entodontické společnosti MUDr. Karla Radu.

Protetická rekonstrukce

Tvrdé zubní tkáně, celé zuby, nebo i více zubů je možné dnes nahradit díky protetické stomatologii. Způsob ošetření závisí na mnoha faktorech. Nejvhodnější řešení Vám navrhneme přímo v naší ordinaci.

  • Korunka – náhrada zubu poškozeného kazem, nebo úrazem. V tomto případě se zachová původní kořen zubu, na nějž se zhotoví kovokeramická, nebo celokeramická korunka.
  • Můstek – aplikuje se v případě ztráty celého zubu. Mezera se přemostí a vytvoří se zubní náhrada, která je uchycena pomocí korunek, na zuby sousedící s mezerou. Tímto způsobem je možné řešit i ztrátu více zubů.
  • Kořenová nástavba – tento prvek spojuje vlastní kořen zubu s proteticky zhotovenou korunkou.
  • Snímací protéza – nahrazuje ztrátu více zubů, nebo celého chrupu. Snímací protéza se vyrábí převážně z pryskyřice a není pevně fixována v ústech.

Implantologie

MUDr. Jiří RohlaNenávratně poškozený, nebo ztracený zub lze nahradit zubním implantátem. Základem zubního implantátu je titanový šroub, který se zavádí přímo do kosti, ve které byl uchycen původní zub. Speciální povrchová úprava implantátu zaručuje dokonalé a bezproblémové spojení s kostí.

Pokud je kost méně kvalitní – řídká, nebo je jí nedostatečné množství, je možné ji nahradit a zajistit tak kvalitní uchycení implantátu. Zubní implantát pak slouží jako fixace finální zubní náhrady. Pomocí implantologie je možné nahradit ztrátu jednoho i více zubů. V případě potřeby lze dokonce kompletně nahradit ztracený chrup.

Parodontologie

Nejčastější příčinou vzniku parodontózy (onemocnění závěsného aparátu zubu) je zubní plak. Počátečním příznakem onemocnění je krvácivost dásní. Pokud není parodontóza léčena, může se šířit v ústech bez výrazných potíží a být příčinou ztráty zdánlivě zdravého chrupu. Ke ztrátě zubů dochází v důsledku úbytku kosti, ve které jsou zuby uloženy. Léčba probíhá konzervačně a v některých pokročilých stádiích event. chirurgicky.

Analgosedace a celková anestezie

MUDr. Kamila Chodorová-PavlíkováPokud shledáváte návštěvu zubního lékaře jako vysoce stresující a nesnesitelnou, nabízíme ve spolupráci s anesteziologem možnost analgosedace. Během zákroku pacient pospává a následně si ho nepamatuje. Díky tomu lze ošetřit i tzv. neošetřitelné děti a úzkostlivé pacienty bez dalšího prohlubování jejich strachu ze zubní ordinace. Bezprostředně po zákroku pacient odchází v doprovodu domů.

U náročnějších zákroků nebo na přání pacienta je možné využít celkové anestezie. Po zákroku Vás anesteziolog probudí a odejdete z ordinace. Opět v doprovodu blízké osoby.

V současné době je téměř nemožné sledovat najednou všechny obory zubního lékařství. Z tohoto důvodu se na některé obory jednotlivě specializujeme.


Kontaktujte nás jednoduše:
Jméno*: 
E-mail*: 

Vzkaz:


code
Opište kód z obrázku prosím. Systém registruje rozdíl mezi malými a velkými písmeny: